wróć do aktualności

Uprzejmie informuję, że od godziny 18 dnia wczorajszego (29 kwietnia 2020 r.) można składać wnioski z programu pomocowego PFR. w związku ze skutkami pandemii COVID-19.

Czym jest Tarcza Finansowa (pomoc dla Przedsiębiorców) PFR ?

Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) dla Firm i Pracowników to program, którego celem jest ochrona rynku pracy i zapewnienie firmom płynności finansowej w okresie poważnych zakłóceń w gospodarce. Program skierowany jest do około 670 tys. polskich przedsiębiorców.

Program składa się z 3 podstawowych komponentów o łącznej wartości 100 mld zł (4,5% PKB): do mikrofirm trafi 25 mld zł, do małych i średnich firm 50 mld zł, a do dużych przedsiębiorstw 25 mld zł. Podmioty, które skorzystają z programu otrzymają łącznie środki bezzwrotne o wartości 60 mld zł.

Dotyczy: mikrofirm (1-9 pracowników); małych i średnich firm (10-250 pracowników)

Ta grupa klientów będzie mogła składać wnioski o takie finansowanie za pośrednictwem banku. Wniosek będzie można złożyć w serwisie transakcyjnym. Będzie on podstawą do zakwalifikowania firmy do programu Tarczy Finansowej PFR.

Dotyczy: dużych firm (od 250 pracowników)

Finansowanie dużych przedsiębiorstw będzie miało charakter indywidualny. Dlatego ich wnioski PFR będzie przyjmować bez pośrednictwa banków.

Już teraz można złożyć wstępny wniosek on-line: https://pfr.pl/oferta/tarcza-finansowa-pfr-dla-duzych-firm.html. Szczegółowe zasady kwalifikacji i możliwego finansowania będą przekazywane firmom indywidualnie przez PFR po pogłębionej analizie sytuacji finansowej i potrzeb.

Gdzie znajdę informacje na temat tarczy PFR?

Szczegóły może Pan/Pani znaleźć na stronach PFR w internecie:

· warunki dla mikrofirm: https://pfr.pl/oferta/tarcza-finansowa-pfr-dla-mikrofirm.html

· warunki dla MŚP: https://pfr.pl/oferta/tarcza-finansowa-pfr-dla-malych-i-srednich-firm.html

· warunku dla dużych firm: https://pfr.pl/oferta/tarcza-finansowa-pfr-dla-duzych-firm.html

Przewodnik po tarczy PFR: https://pfr.pl/dam/pfr/documents/tarcza-antykryzysowa/PFR-Przewodnik-Tarcza-Finansowa.pdf

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Naszą Kancelarią Adwokacką - www.adwokaciszczecin.pl # 91 820 51 57, 602 - 100 - 679 

 

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania i potrzebują porady prawnej, prosimy o kontakt z nami w celu umówienia wizyty.

Skontaktuj się z nami