wróć do aktualności

Informujemy, że po prawie 4 latach postępowania (Prokuratura / Sąd) udało się Nam doprowadzić do oskarżenia, a następnie skazania dwóch lekarzy położników za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia / ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Pacjentki i Jej dziecka, poprzez zaniechanie podjęcia decyzji o zakończeniu porodu (u reprezentowanej przez Naszą Kancelarię Pacjentki) - w drodze tzw. cesarskiego cięcia.

Lekarze, mimo patologicznych (nieprawidłowych) zapisów KTG, świadczących o możliwości niedotlenienia dziecka, podjęli decyzje o kontynuowaniu porodu tzw. siłami natury, mimo, że zapisy KTG były nieprawidłowe, a ponadto mimo odpływania zielonego płynu owodniowego, co ostatecznie skończyło się śmiercią noworodka.

Lekarze zostali uznani za winnych zarzucanego im czynu. Sąd wymierzył im karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary pozbawienia wolności, a ponadto zasądził od oskarżonych - na rzecz Pokrzywdzonej Pacjentki kwotę 400.000 zł tytułem częściowego zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny. Sprawa będzie kontynuowana na etapie apelacji, a ponadto przed Sadem cywilnym.

Zespół Kancelarii

adwokat Krzysztof Tumielewicz  

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania i potrzebują porady prawnej, prosimy o kontakt z nami w celu umówienia wizyty.

Skontaktuj się z nami